CORONAVİRÜS´E KARŞI TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ

Yükleniyor...
10.08.2020

Coronavirüs´e karşı tüm tedbirlerimizi alıyoruz

Değerli velimiz,

Bir süredir tüm Dünya’da yayılım gösteren Corona virüsünün yeni tipi olan “Covid-19” hakkındaki gelişmeleri bizler de sizler gibi yakından takip etmekteyiz.

Öğrencilerimizin sağlığının korunması adına önerilen tüm önlemleri almak, gerekli bilinçlendirme çalışmalarını organize etmek ve ülkemizdeki vakaların yayıldığı durumda neler yapabileceğimize dair çalışmalarımız hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. 

Bilinçlendirme çalışmaları:Yeni virüs hakkında tüm personelimizin ve öğrencilerimizin yaşlarına uygun bilinçlendirme çalışmaları hazırlanarak tamamlanmıştır.

Afişler: 

Okul Hijyeni Hakkında Genel Bilgiler:

Tuvaletlerin Hijyeni: Tuvalet kabinleri ve kapı kolları, el yıkama üniteleri, klozet kapakları, zemin ve sifonlar her teneffüs sonrası dezenfekte edilmektedir.

Yemekhane Hijyeni: Yemek masaları, sandalyeler, zemin, bulaşıkhane alanı kullanım öncesi ve sonrası dezenfekte edilmektedir.

Okul Servislerinin Hijyeni:Okul servislerimizin okul çıkışı öğrenciler servislerine binmeden önce, dezenfektanlar ile okul servislerimizin koltuk kollarının, kapı kollarının ve camların servis personeli tarafından dezenfekte edilmektedir.

Ortak kullanım alanlarının hepsi önceden belirlenen sıklıklarla ve özel dezenfekte malzemeleriyle temizlenmektedir. Her hafta sonu okul binalarımızda genel temizlik tekrarlanmaktadır.

Okulumuzda Eğitim-Öğretim İşleyişi, Okul Gezileri ve Okulumuzda Gerçekleştirilmesi Planlanan Etkinlikler:

Ülkemizde Corona virüsü tanısı duyurusunun resmi mercilerle yapılmasıyla beraber EFDAL Okulları yönetimi olarak tüm etkinlik ve gezi faaliyetlerinin iptal edilmesine karar verilmiştir.

Eğitim-öğretimin aksamaması adına, ihtiyaç halinde K12 ve benzeri sistemler aracılığı ile kazanımlar doğrultusunda tüm derslerimizin içeriğine ulaşabileceğiniz altyapımız hazırdır.

Son olarak siz değerli velilerimizden olası bir hastalık durumunda öğrencimizi okula göndermemenizi doğum günü, tiyatro vb. kalabalık etkinliklere katılmamanızı rica ederiz.

Gelişmeleri yakından takip etmeye ve gerekli durumlarda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Sağlıkla geçen bir dönem dilerim.

Saygılarımla,

S. Arzu Altay

Efdal Okulları Müdürü