ANAOKULUMUZ HAKKINDA

Anaokulumuz Hakkında

1974 yılından beri hizmet veren okulumuzun yaklaşımı; öğrencilerimizi sevgi dolu bir ortamda, sosyal - kültürel etkinliklerle zenginleştirilmiş bir akademik programla yetiştirmektir.

Sıcak ve keyifli bir okul iklimi içerisinde, çocuklarımızı hayal güçlerini geliştirmelerini ve düşüncelerini yaratıcı çözümler üretmek için kullanmalarını sağlamak için yüreklendiririz. Çözüme ulaşmaktan ziyade, çözümü arayış süreci ve çabasının anlamlı olduğuna inanırız. Eğitim anlayışımızı geliştirirken eklektik bir yaklaşım izler, MEB Okul Öncesi Eğitim Programı, High Scope, Scamper, Montessori, Gems, Reggio Emilia gibi dünyada yer kazanmış eğitim anlayışlarını inceler ve faydalanırız. 

Dünyadaki eğitim gelişimini de takip ederek yeni fikirlerimize katkı sağlarız ve eğitim sistemimizi geliştiririz. Eğitim gruplarımızın yani çocuklarımızın özelliklerine en uygun eğitim şeklini kendi birikim, bilgi ve yenilik takibimizin birleşimi sonucunda oluştururuz. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün onayladığı Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan hedefleri çocuklarımızın tüm gelişim alanlarına hitap edecek şekilde uyarlarız. Çocuklarımızın bireysel ve kültürel özelliklerine, ilgi ve ihtiyaçlarına, istek ve beklentilerine özel, özgün programlar hazırlarız.

 

Randevu Al

 

Amacımız öğrenmekten keyif alana, kendisiyle-toplumsal çevresiyle ve doğa ile barışık, değişikliklere dinamik bir biçimde uyum sağlayabilecek kadar esnek mutlu bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle programlarımızı hazırlarken;

·         Öğrencilerimizin temel yaşam becerilerine dokunarak,

·         İstenen kişisel niteliklere sahip bireyler olarak yetişmelerini ve

·         Yaşamda kullanabilecekleri bilgilere ulaşmalarını hedefleriz.

Bu hedefimizi gerçekleştirmek için programlarımızı çocuğu merkeze alan bir yaklaşımla hazırlarız. Hareket noktamız, çocuklarımızın merak duygusudur. Bütün bu hedeflere “birey”, “toplum” ve “doğa” öğrenme alanlarını temel alarak ulaşmaktayız.

Butik bir yapıya sahip olan okullarımızda;

·         Çocuklar kendilerini rahat hissederler.

·         Her biri yakından takip edilir.

·         Okulumuz, öğrencisini entelektüel, duygusal, düşünsel ve fiziksel bir bütün olarak kabul eder ve eğitimini çok boyutlu olarak ele alır.

·         “Tek tip” öğrenci yetiştirmeden uzak öğrencilerin düzeylerine göre bir öğrenme ortamı yaratılır.

·         Çocukların hayal gücü önemsenir ve bu konuda karşısına çıkacak engelleri nasıl aşacağı öğretilir.

Öğretmenlerimiz; öğrencinin yanında bir rehber gibi yer alarak öğrenmeyi kolaylaştırıp, öğrencileri keşfederek ve yaparak öğrenmeye teşvik ederler. Sınıflarında farklı öğrenen öğrencilerin bulunduğunu bilerek öğretebilmek için bir tasarımcı gibi çalışıp hazırlık yaparlar. Herkesin düşüncesini dile getirebildiği ve kendini değerli hissettiği bir öğrenme ortamı oluşturmayı hedeflerler.

Dünyadaki eğitim trendlerini yakından takip eden öğretmenlerimiz, sürekli olarak bilgilerini güncelleyen, alanlarındaki yenilikleri ve teknolojiyi takip eden, Türkiye’nin en iyi eğitim kurumlarında yetişmiş, yenilikçi, aydın eğitimcilerdir.

Eğitim kadromuzun eğitim fakültesi mezunu ve deneyimli olmasına önem verilmektedir. Okulumuzda eğitim ve öğretim, her yıl Eylül ayının başında başlar, Haziran ayının sonuna kadar devam eder.